Sağlam Kredi Yasal mı?

2016 yılından bu yana, 1.300.000’in üzerinde kullanıcı sayısına ulaşarak, aldığımız bilgileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun bir şekilde koruyoruz. Sayısız NotAssist Uzman Analiz Raporu ürettik ve kullanıcılarımızın finans kuruluşlarından talep ettiği krediyi alabilmelerini amaçlayan, yasal bir kuruluş olarak hizmetlerimize devam ediyoruz.

İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olan şirketimizle ilgili tüm bilgilere 421032-5 sicil no ile İTO kayıtlarından ulaşabilir, faaliyet alanımızı inceleyebilirsiniz. Güvenilir ve yüksek teknolojili altyapı çalışmaları ile büyüyor; Tüm yasal süreçlere ve verilerin korunması prosedürlerine özen gösteriyor; KVKK, Etbis, SSL, ISO 9001, ISO 27001, ISAE3402 güvenlik protokollerine, ulusal ve uluslararası standartlara sahip olarak kendimizi sürekli güncelliyoruz. Bugün ve gelecekteki projelerimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Kredi kullanımı öncesi hiçbir ücret talep edilmemektedir.

 • Başvuru yaparsınız,
 • uzman değerleme ekibimiz tarafından kredibiliteye uygun banka çalışmaları yapılır,
 • sonuç doğrultusunda ilgili bankadan kredi onayı alınır,
 • bankadan krediyi kullanırsınız ,
 • para hesabınıza geçer,
 • sonrasında bize daha önce tarafınıza belirtilen bir tutarda ödeme yaparsınız.

Komisyon oranı değişiklik göstermekte olup müşteri temsilciniz tarafından işlemler öncesinde bilgilendirilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 1. BAŞVURU: https://saglamkredi.com.tr web adresine giriş yaparak başvuru formu doldurulur.
 2. MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ: Müşteri temsilcisi tarafınıza ulaşım sağlar. Başvuru teyidi, ödeme performansı, yasal takip, çalışma durumu ve benzeri bilgilerinizi başvuru formunuza ekler ve değerlendirilmeye alınması amacıyla operasyon departmanına yönlendirir.
 3. DEĞERLENDİRME SÜRECİ: Değerlendirme süreci ortalama 2 iş günü sürer. Risk analiz raporunuz, limit ve gelir durumunuza göre kredibiliteniz belirlenir ve kredi kullandırmamıza uygunluk verilir yada verilmez.
 4. UYGUNLUK: Uygunluk verilmesi durumunda tarafınıza SMS ile bilgilendirme ret olduğuna dair bilgilendirme yapılır, uygunluk verilmesi durumunda müşteri temsilciniz tekrar arar ve gerekli evrakları talep eder.
 5. ONAY AŞAMASI: Evrakların eksiksiz ulaşması durumunda 33 banka üzerinden onay alınabilen ve en uygun faizli banka tespit edilir, kredi onayı alınır. Bu aşama 2 iş günü sürebilmektedir.
 6. KREDİ KULLANDIRIMI: Ofisimize geldiğinizde kullanacağınız kredi hakkında detaylı bilgi verilir. Saha personeli tarafından onay alınan banka şubesine yönlendirilirsiniz. Kredinizi kullandıktan sonra firmamıza danışmanlık bedeli ödemesi yaparsınız.

SağlamKredi ya da saglamkredi.com.tr, Sağlam Bilişim Finansal Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi tescilli finans markasıdır. Kredi kullanamayan, ret cevabı alan ihtiyaç sahiplerine finansal danışmanlık hizmeti vermekte olup, bu konuda çözüm üretmektedir. SağlamKredi, 5 departman ve 48 çalışandan oluşmaktadır.

 

Profilinize uygun banka seçimi ve limitleriniz dahilinde olmayan kredi başvuruları yaptığınızda genelde olumsuz sonuç alırsınız ve bu olumsuz sonuçlar bundan sonraki  başvurularınızı ve kredi puanınızı olumsuz etkiler. Bu nedenle ihtiyaç sahipleri kredi kullanabilir bir profile sahipken bilinçsiz ve rastgele başvurularınız sonucunda hiçbir kredi kullanamaz duruma gelmektedirler. NotAssist Uzman Analiz Raporu bu noktada çözüm sunmakta olup finans uzmanları ihtiyaç sahiplerinin profiline özel borç/limit oranı, geçmiş dönem ödemeleri, yasal takip/haciz/icra durumları, kişi kredibilite durumu, mevcut mali yapı gibi verileri anlaşmalı olunan 13 bankadan ve tıpkı bankalar gibi Merkez Bankası Kredi Kayıt Bürosu A.Ş(Findeks)’den alıp analiz ederek kişiye özel limit tutarını ve ılımlı banka tercihini belirleyen bir rapor sunarak size gerçeğe en yakın sonucu verir. Bu sayede hiçbir bankaya başvuru yapıp olumsuz sonuç alarak puanınızı düşürmeden olumsuz kredi başvuruları almadan istediğiniz kredinin nasıl sonuçlanacağını öğrenebilirsiniz.

 

Kredi başvurunuz NotAssist Uzman Analiz Raporu sonucuna göre kredi kullanımınız kriterlerimize uygun ise operasyon departmanı tarafından  bankalarla görüşme sağlanarak onay alınır ve kredinizi Türkiye’de yerleşik bir bankadan kullanırsınız. Aylık taksit ödemelerini de yine aynı bankaya yaparsınız. Kredi kullanımı ve ödeme hususlarında muhatabınız tamamen bankadır. Biz kredinin onaylanması ve kullanıma hazır hale getirilmesi aşamasında faaliyet gösteririz.

 

Bunun bir çok nedeni var maalesef ki.

Bu faktörler;

 • Yüksek borçlanma
 • Başvuru sayısı
 • Ödeme düzeni
 • Yasal takip
 • Daha önceden hiçbir banka ürünü kullanmamış olmak
 • Kefillik

İhtiyaç sahibinin özellikle internetten birden fazla yaptığı başvurular ve alınan ret cevapları kredi notunu olumsuz yönde etkilemektedir. Bir çok banka sadece bu nedenden dolayı kredi vermemektedir. Çok olumsuz başvurunuz var ise mevcut dönemde yapacağınız başvurular da ret olacaktır. Tavsiyemiz hiç başvuru yapmadan en az 6 ay beklemeniz, bekleme durumunuz yok ise bize başvurmanızdır. Bize yapmış olduğunuz başvurular puanınızı etkilemez.

 

Başvuru işlemleri başlatılmadan önce NotAssist Uzman Analiz Raporu hazırlandığından dolayı kredi onayına engel olan etmenler, doğru limit ve ılımlı banka verileri elde edilebildiğinde dolayı sizin ret cevabı aldığınız bankadan bile onay alabiliyoruz. Önemli olan doğru limitle doğru bankaya işlem yapmak, onaya engel olan kriterleri ortadan kaldırmak.

 

Kredi kullanımı öncesi hiç bir ücret talep edilmemektedir. Başvuru yaparsınız, incelemeye alınır, onaylanır, bankadan krediyi kullanırsınız yani nakit parayı elinize alırsınız, sonrasında bize daha önce tarafınıza belirtilen bir tutarda ödeme yaparsınız. Tutar işlemden işleme değişiklik göstermekte olup müşrteri temsilciniz tarafından bilgilendirilirsiniz.

 

Başvuru tamamen ücretsizdir.

 

Kredi Kayıt Bürosu şu anda ve daha önceden bankalarla yapmış olduğunuz ilişkilerinizi inceler ve bu doğrultuda puanınızı belirler.Bankalar, yeni bir kredi başvurusunu değerlendirirken ya da mevcut müşterilerini yönetmek için, KRS’deki bu değerli bilgilere başvurmaktadırlar.Neye göre ve nasıl hesaplanır diye sorabilirsiniz. Aslında birçok unsur içerisinde bulundurularak hesaplandığını söyleyebiliriz. Kaç bankaya borcunuzun olduğu, borçlarınızın zamanında ödenip ödenmediği, kalan borç miktarınız, öğrenim durumunuz, gelir durumunuz, en son kredi kullandığını tarih gibi birçok unsur KKB puanında etkili olmaktadır.

 

Başvurular genellikle iki iş günü içerisinde sonuçlanır, süreç içerisinde gelişme olması durumunda müşteri temsilciniz tarafınıza ulaşım sağlayacaktır.

 

Tabi, müşteri temsilciniz tarafınıza ulaşıp, gelir ve buna bağlı mevcut ödenen aylık taksit tutarına göre kredi kullanabilme durumunuzu ölçümleyecektir.

 

Kredi limiti yıllık gelir/gider dengesine bağlı olarak belirlenmektedir. Başvurunuz sonrasında NotAssist Uzman Analiz Raporu oluşturulur ve açılabilen maksimum limit tarafınıza belirtilir.

 
Sizi Arayalım mı?

Kredi raporu almak için formu doldurun. Kredi uzman danışmanınız sizi arasın.